Kilka prostych kroków do idealnego makijażu ust

0 138

Idealny makijaż ust to dopełnienie wyglądu kobiety. Perfekcyjnie umalowane elegancką szminką nadają zmysłowości i niekiedy stanowią już cały makijaż. Jednak pomalowanie ust pomadką wielu kobietom sprawia trudność, a inne boją się spróbować, twierdząc, że nie pasuje im kolor na ustach. To nieprawda – odpowiednio wykonany makijaż ust może każdej z nas dodać wiele uroku. Podpowiadamy, jak malować usta, żeby wyglądały nieskazitelnie.

Perfekcyjny makijaż ust?

Panuje przekonanie, że wykonanie makijażu ust jest trudne i czasochłonne, szczególnie gdy chodzi o ciemne, soczyste barwy, takie jak klasyczna czerwień. To prawda, pomalowanie ust nie jest czynnością, która można wykonać bardzo szybko, potrzeba tu bowiem staranności oraz uwagi. Jednak każda kobieta jest w stanie za pomocą szminki w ulubionym kolorze podkreślić wargi i uczynić z nich atut. Jednak makijaż ust najlepiej rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ to w zadbanych i gładkich wargach tkwi sekret doskonale wyglądającego makijażu.

Zanim sięgniesz po szminkę, postaw na pielęgnację!

Aby makijaż ust wyglądał doskonale, należy zadbać odpowiednio o usta. Pamiętaj o wykonywaniu peelingu przynajmniej raz w tygodniu. Pozwoli to pozbyć się martwego naskórka i wygładzić wargi. Możesz użyć do tego suchej szczoteczki do zębów i wykonując okrężne ruchy, delikatnie szczotkuj usta. Dzięki temu zabiegowi dodatkowo poprawisz krążenie. Po peelingu nałóż balsam nawilżający lub warstwę miodu. Teraz usta są gotowe na przyjęcie każdej, nawet matowej szminki.

Jak malować usta krok po kroku

  • Rozpocznij od nałożenia podkładu pod makijaż. Dlaczego jest to takie ważne? Nakładając odpowiednią bazę zneutralizujesz naturalny kolor ust i tym samym sprawisz, że wybrana przez ciebie pomadka będzie mieć dokładnie taki kolor, jakiego oczekujesz. Będzie także bardziej trwała na ustach. W roli bazy możesz użyć korektora. Wklep go w skórę warg, a następnie przypudruj transparentnym pudrem dla utrwalenia.
  • Dobierz odpowiednie kosmetyki. Będziesz potrzebować szminki oraz dobranej do niej kolorystycznie konturówki. Nie musi być w idealnie tym samym odcieniu, powinna być jednak możliwie jak najbardziej zbliżona i o ton ciemniejsza. Za pomocą kredki możesz lekko powiększyć usta oraz skorygować ich kształt. Wystarczy, że narysujesz kontur lekko ponad naturalnym, jednak pamiętaj, by nie przesadzać. Całość ma wyglądać jak najbardziej naturalnie. Zwróć uwagę, by kreska była równa i symetryczna – nie spiesz się, bądź dokładna i staranna.
  • Teraz czas na nałożenie pomadki. Najlepiej użyć do tego pędzelka do ust, dzięki czemu kolor będzie bardziej równomierny, a sama aplikacja produktu nie sprawi trudności. Najlepiej rozpocząć od zaznaczenia łuku kupidyna, a następnie pokrywać warstwa koloru całą powierzchnie ust, trzymając się wcześniej zaznaczonego konturu. Po pomalowaniu odciśnij nadmiar produktu w chusteczkę higieniczną. Unikniesz dzięki temu śladów szminki na zębach, a także zwiększysz trwałość kosmetyku.
  • Trick na koniec – jeśli nie użyłaś matowej szminki, możesz na środek ust nanieść nieco bezbarwnego błyszczyka. Sprawi to, że usta będą wyglądały na bardziej pełne i większe.
  • Dobór koloru pomadki do całego makijażu jest ogromnie ważny. Jeśli podkreśliłaś mocniej oko, postaw na szminkę w delikatnym, naturalnym odcieniu. Natomiast jeżeli oczy umalowane są delikatnie, możesz użyć mocniejszego koloru pomadki.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.