Jak promują turystyczną australię na istagramie ? Getnakedaustralia – odważyłabyś się na taką sesję wakacyjną ?

Getnakedaustralia - odważyłabyś się?

0 216

Australia to niesamowity kraj!

 

Wydaje się, że Australia nie potrzebuje reklamy. Przecież wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż Australijczycy to prawdziwi szczęściarze, którzy żyją w jednym z najwspanialszych państw na świecie. Jedyna przeszkoda, przez którą Australia nie jest dużo bardziej popularną destynacją wśród podróżnych to oczywiście wysokie koszty takiej podróży. Bardzo duża odległość z Europy, wygórowane ceny biletów lotniczych, nie wspominając o tym, że na miejscu również trzeba się jakoś utrzymać.

Jeszcze dwa lata temu nawet nie marzyłam o Australii, po prostu była to dla mnie całkowicie odległa kraina, niedostępna dla zwykłego zjadacza chleba. Na całe szczęście Anglicy mieszkający w Sydney zaprosili mnie do siebie na jakiś czas, do tego znalazłam tanie bilety lotnicze, więc nie zastanawiając się, wyruszyłam do Australii. Na około miesiąc.

 

Get Naked Australia

 

Co jak co, ale Australijczycy mają bardzo ciekawe podejście do promocji swojego kraju. Otóż umieszczają na Instagramie nagie zdjęcia, na tle pięknych australijskich krajobrazów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pokazują się na takich zdjęciach. Trzeba przyznać, iż akcja promocyjna jest naprawdę interesująca, nie jest z całą pewnością nudna i sztampowa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygląda typowa kampania turystyczna. Australijczycy pokazali, że mają jaja – niektórzy dosłownie. Oczywiście w tych zdjęciach nie ma niczego wulgarnego, zresztą mimo wszystko owe fotki nie pokazują wszystkiego, najczęściej są robione z odległości. I tutaj chciałabym zadać pytanie wszystkim Czytelniczkom – odważyłabyś się na tego typu sesję? Przecież Polska również potrzebuje promocji! Tak swoją drogą, tego typu forma promocji naszego kraju z całą pewnością odbiłaby się szerokim echem. Polki są znane ze swojej urody, więc znajdzie się sporo osób, które będą z nieukrywaną przyjemnością podziwiały takie zdjęcia. A potem, miejmy taką nadzieję, będą podziwiały Mazury, Tatry, Kraków i inne piękne miejsca w naszym kraju.

 

Australijski luz

 

I w sumie za ten właśnie luz uwielbiam Australię. To uogólnienie, na dodatek nie byłam w Australii znowu tak długo, nie poznałam bardzo wielu Australijczyków, ale muszę przyznać, iż Australia zawsze będzie kojarzyła mi się z wyluzowanymi, szczęśliwymi i kulturalnymi ludźmi, którzy bardzo chętnie pomagają zaginionym turystkom. Chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, nie ma większego problemu ze złapaniem z nimi kontaktu. Australijczycy mają również sporo dystansu, przecież ich ciała nie zawsze są doskonałe – a tak czy siak biorą udział w akcji Get Naked Australia. Jestem bardzo ciekawa, czy tego typu akcja byłaby chociaż w 1/4 tak popularna właśnie u nas. Mam pewne wątpliwości, chociaż z drugiej strony, nie mnie to oceniać. Ba, sama nie wiem czy skusiłabym się na pokazanie swoich wdzięków w takim kontekście.

 

Czy warto skorzystać z ich zaproszenia?

 

Tak, jak najbardziej! Zresztą naprawdę nie wydaje się, aby tego typu kampanie reklamowe były konieczne. To znaczy, są na pewno interesujące, ale umówmy się – wystarczy zobaczyć kilka zdjęć i filmów z Australii, przeczytać relacje podróżnicze, zapoznać się z wypowiedziami chociażby Polaków mieszkających w Australii, aby dojść do prostego wniosku – Australia to niesamowity kraj, do którego bez najmniejszego cienia wątpliwości warto zajrzeć. Nie jestem jakąś zapaloną podróżniczką, ograniczają mnie finanse oraz brak czasu, ale póki co, to naprawdę Australia jest numerem jeden na mojej liście. Gdybym miała wyprowadzać się z Europy, to tylko do Australii!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.