Podkreśl skręt loków i fal za pomocą Hollywood Waves od L’Oreal Expert

0 221

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Potrafią one być jednak bardzo trudne w pielęgnacji, są także dużym wyzwaniem stylizacyjnym. Ten rodzaj włosów z natury jest suchy i ma tendencję do puszenia, a to bardzo utrudnia nadanie fryzurze pożądanego kształtu. Sprawdź co zrobić aby loki na długo zachowały skręt.

Pielęgnacja to podstawa

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji. Zwykle są wysokoporowate, brakuje im nawilżenia i połysku. Pamiętaj, że ich pielęgnacja musi opierać się na kosmetykach, które dostarczą im odpowiedniej dawki składników odżywczych i nawilżających. Szczególnie warto wypróbować produkty przeznaczone specjalnie do tego rodzaju włosów. Zawarte w nich składniki powodują, że proces kształtowania pożądanego skrętu zaczyna się już na etapie mycia i odżywienia włosów. Aby zachować dobrą kondycję włosów, unikaj stylizacji przy użyciu wysokich temperatur, np. lokówki czy gorącego strumienia powietrza suszarki. Jeśli po umyciu masz chwilę czasu, pozwól im wyschnąć naturalnie. Sięgnij też po odżywkę bez spłukiwania (np. w formie sprayu lub suchego olejku), która dodatkowo odżywi włosy i ograniczy ich puszenie. Pamiętaj także o zabezpieczaniu włosów przed działaniem promieni słonecznych. Stosuj w tym celu kosmetyki z filtrem.

Stylizacja włosów kręconych od L’Oreal Expert

Aby uzyskać sprężystość loków i fal warto sięgnąć po przeznaczone specjalnie do tego rodzaju włosów produkty stylizujące. Seria Hollywood Waves L’Oreal Expert zapewni Twoim lokom długotrwały naturalny wygląd bez efektu puszenia czy nadmiernego sklejenia. Zapewni także włosom odpowiednia dawkę nawilżenia.

W skład serii wchodzą następujące produkty:

  • SWEETHEART CURLS – dwufazowe serum w sprayu do włosów cienkich. Pozwala uzyskać delikatne loki i fale. Jego formuła zapewnia blask i miękkość, nie powodując przeciążenia włosów.
  • SIREN WAVES – krem ożywiający i podkreślający skręt loków i fal do każdego rodzaju włosów. Nadaje połysk i sprężystość lokom naturalnym i wystylizowanym. Eliminuje efekt puszenia włosów.
  • SPIRAL QEEN – pielęgnująca pianka do włosów średnich i grubych. Jej kremowa konsystencja podkreśla efekt zarówno lekkiego jak i mocnego skręcania loków. Odżywcza formuła regeneruje włosy i dodaje blasku.
  • WAWES FATALES – definiujący krem – żel do włosów średnich i grubych. Zapewnia podkreślenie fal i loków przez 24 godziny. Jego gładka i łatwo rozprowadzająca się konsystencja pozwala na równomierne pokrycie włosów na całej długości. Fale i loki zyskują precyzyjny kontur. Efekt utrzymuje się do 24 godzin.

Włosy kręcone są trudne w codziennej pielęgnacji. Stosowanie delikatnych i  poprawiających ich kondycję produktów sprawi, że odwdzięczą Ci się pięknym skrętem i połyskiem. Pamiętaj o ich codziennym odżywianiu i unikaniu czynników, które mogą je wysuszać. Do stylizacji używaj produktów dedykowanych specjalnie do tego rodzaju włosów. Pozwolą one uzyskać pożądany skręt,  zabezpieczą włosy przed puszeniem a nawet odżywią. Dobierz odpowiedni produkt do swoich włosów i ciesz się efektem kręconych włosów. Produkty z linii Hollywood Waves znajdziesz na stronie Salon Expert.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.