PIEZOCISION, czyli jak znacząco skrócić czas noszenia aparatu

0 239

Dbasz o siebie w wielu aspektach- dieta, siłownia, estetyczny make up, ale nadal brakuje Ci jakiegoś szczegółu do idealnego wyglądu? Czy Twój uśmiech traci przez krzywe uzębienie? Rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny, jednak nie masz ochoty chodzić do ortodonty przez kilka lat, a wizja metalu na Twoich zębach nie napawa Cię radością? Współczesna stomatologia oferuje pacjentowi rozwiązania szybkie i wygodne: przedstawiamy PIEZOCISION, czyli sposób na piękne, proste zęby w pół roku!

Czym jest piezocision?

Piezocision to zabieg dekortykacji przyzębia, wykorzystujący ultradźwięki do nacinania wyrostków zębodołowych (tkanek kostnych) w kościach- szczęki/żuchwy pacjenta. Stymuluje on procesy samolecznicze w kości, ale co najważniejsze również przyspiesza uzyskanie właściwego ustawienia zębów w łuku. Tę właśnie cechę wykorzystuje ortodoncja w celu przyspieszenia procesu leczenia. Jest to innowacyjna metoda, której zaletą jest oszczędzanie tkanki w obrębie jamy ustnej W technologii tej wykorzystuje się specjalny aparat – piezometr, który nie niszczy tkanek miękkich i jest nieinwazyjny. Metoda przynosi spodziewane efekty zdecydowanie szybciej niż w przypadku założenia aparatu ortodontycznego, a ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Cięcie jest wybiórcze, dzięki czemu naruszone są  wyłącznie zmineralizowane tkanki twarde, a pozostałe struktury jamy ustnej nie są niepotrzebnie nacinane. Zabieg trwa zaledwie 20 minut.

Na czym polega piezochirurgia?

Jest to chirurgia kostna, która opiera się na interakcji pomiędzy drganiem końcówki a komendą pochodzącą z układu elektronicznego. Wykorzystuje do tego ultradźwięki. Drgania piezoelektryczne występują w częstotliwościach, które nie powodują uszkodzeń tkanek miękkich nawet w przypadku ich dotknięcia. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku pracy urządzenia w obszarach szczególnie ryzykownych ze względów anatomicznych- wyjaśniają specjaliści z warszawskiej kliniki Smile Design Clinic.

Zalety metody piezociosion

Podstawową zaletą jest krótki czas leczenia ortodontycznego- jest on skrócony 4-krotnie i trwa tylko pół roku. Pacjent może bardzo szybko cieszyć się prostym uzębieniem, znacząco oszczędzając na wizytach kontrolnych. Zdecydowanym plusem jest możliwość zastosowania tej technologii w każdej wadzie zgryzu, a efekty są bardzo zadowalające.

Mimo mikronacięć zabieg jest praktycznie bezkrwawy, a zastosowanie znieczulenia sprawia, że jest on również bezbolesny.

Piezocision to zabieg opracowany tak, by nie uszkodzić tkanek miękkich- inwazyjność jest ograniczona do minimum, dzięki czemu dziąsła i sąsiednie tkanki nie są traumatyzowane.

Gdzie jeszcze stosowana jest piezochirurgia?

Dziedziny wykorzystujące piezochirurgię to chirurgia stomatologiczna, periodontologiczna oraz chirurgia szczękowo-twarzowa.

Metoda ta bardzo dobrze spisuje się również w implantacji, zabiegach rozszczepienia wyrostka zębodołowego, podczas zabiegów podnoszenia dna zatoki szczękowej i  osteodystrakcji, oraz przy ekstrakcji nieprawidłowo rosnących lub niewyrżniętych zębów.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.