Pielęgnacja dłoni – sprawdzone sposoby dla każdej kobiety

0 224

Pielęgnacja dłoni potrzebna jest każdej kobiecie. Zniszczone dłonie mogą być efektem zaniedbania, natomiast suche dłonie mogą być uwarunkowane naturalnie delikatną i wrażliwą skórą. Czasem, odpowiedzią na pytanie jak dbać o dłonie jest po prostu dobry krem do rąk. Czasem jednak krem na zniszczone dłonie nie wystarcza. Nawet najlepszy manicure nie jest w stanie zatuszować wysuszonej, nieatrakcyjnie wyglądającej skóry dłoni. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz zadbać o swoje dłonie oraz co polecają doświadczeni profesjonaliści.

Pielęgnacja dłoni – zacznij od ochrony

Odpowiednia pielęgnacja dłoni to przede wszystkim troska o ich ochronę. W dzisiejszym świecie człowiek otoczony jest zewsząd toksynami i chemicznymi środkami. Nic dziwnego, że skóra naszych dłoni buntuje się, przesusza i czerwieni. Coraz częściej słyszy się o atopowym zapaleniu skóry, pojawiającym się na dłoniach, które wywoływane może być także przez pożywienie. Nieodpowiednie odżywianie, ale przede wszystkim kontakt z środkami czystości oraz chemikaliami sprawia, że skóra naszych dłoni staje się coraz słabsza.

Pielęgnacja dłoni – jak chronić dłonie?

Proste rozwiązania bardzo często bywają tymi najlepszymi. Niezwykle pomocne w ochronie Twoich dłoni mogą być po prostu… rękawiczki! Zimą nigdy nie wychodź z domu bez nałożenia wcześniej zimowych rękawiczek! Poza tym, ogromną rolę w Twoim codziennym życiu mogą spełniać rękawiczki ochronne. Przede wszystkim wybieraj te, które pozbawione są lateksu – ten może działać alergogennie, i niepotrzebnie podrażni Twoje dłonie.

Kiedy zakładać rękawiczki?

  • podczas mycia naczyń – to najczęściej wykonywana przez nas czynność mająca duży wpływ na jakość naszej skóry. Nawet najmocniejsza, najbardziej odporna skóra może stać się słaba i wrażliwa pod wpływem codziennego kontaktu z wodą i płynem do naczyń.
  • podczas sprzątania – zwróć szczególną uwagę na ochronę dłoni podczas korzystania z bardzo mocnych środków czystości, takich jak płyny do mycia toalet, kabin prysznicowych, odkamieniających lub usuwających tłuszcz.
  • podczas mycia – tak! Zdarza się, że skóra jest już tak przewrażliwiona, że nawet podczas kąpieli dłonie stają się podrażnione. Spróbuj przez miesiąc zakładać rękawiczki do kąpieli lub pod prysznic i przekonaj się, czy stan Twoich dłoni się poprawił!

Pielęgnacja dłoni – odpowiednie kosmetyki

Pielęgnacja dłoni musi polegać na regularnej i systematycznej trosce o nie. Dlatego niezbędne jest, abyś zawsze miała przy sobie ulubiony krem do rąk. Wybierając krem zwróć przede wszystkim uwagę na porę roku. Jesienią i zimą staraj się stosować kremy chroniące przed zimnem. Kremuj ręce przynajmniej dwa razy dziennie, a zobaczysz poprawę już po kilku dniach radzą specjaliści z kerpro.pl.

Pielęgnacja dłoni – zadbaj o paznokcie

Idealnym uwieńczeniem naszych starań i systematycznej pielęgnacji dłoni jest perfekcyjnie wykonany manicure. Poza odpowiednim piłowaniem i pomalowaniem, dużym walorem estetycznym są dobrze wycięte skórki.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.