Marcolane – plastyka narządów płciowych męskich

0 263

Chirurgia plastyczna wbrew powszechnym opiniom nie są zarezerwowane wyłącznie dla płci pięknej. Z dobrodziejstw chirurgii i medycyny estetycznej korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zabiegi te bowiem nie tylko eksponują poszczególne partie naszego ciała, ale także stanowią rozwiązanie wielu bolesnych lub krępujących dolegliwości. W tym celu bardzo często wykorzystuje się wypełniacze, czyli biokompatybilne i w pełni bezpieczne dla organizmu materiały, dzięki którym możliwe jest zarówno wygładzenie zmarszczek, jak też plastyka narządów płciowych.

Kwas hialuronowy i jego zastosowania

Kwas hialuronowy to wielocukier o żelowej konsystencji. Wiele osób słyszało o jego zastosowaniu przy powiększaniu ust, odmładzaniu skóry czy podnoszeniu owalu twarzy. Nie mniej wypełniacz ten ma znacznie więcej do zaoferowania, aniżeli wygładzenie zmarszczek. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie również w:

  • przemyśle kosmetycznym (składnik nawilżający i odmładzający),
  • okulistyce (składnik płynów do soczewek i kropli do oczu, leczenie zaćmy, chirurgiczny przeszczep rogówki),
  • medycynie estetycznej (zabiegi anti-aging),
  • medycynie (przyspiesza proces gojenia się ran, wrzodów i oparzeń skóry),
  • ortopedii (leczenie chorób kości i stawów),
  • ginekologii (zwalczanie stanów zapalnych, gojenie się ran pooperacyjnych, poprawa doznań seksualnych, powiększanie męskich lub żeńskich narządów płciowych).

Zabieg polegający na powiększeniu intymnych narządów męskich jest przeprowadzany m.in. w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy (http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/).   

Jak wygląda zabieg Marcolane w praktyce?

Marcolane to jednocześnie nazwa zabiegu i preparatu używanego podczas powiększenia męskich narządów płciowych. Procedura trwa stosunkowo krótko, bo zaledwie od 20 do 30 minut i wykorzystuje w tym celu kwas hialuronowy, który jest wstrzykiwany u podstawy prącia we wskazanym przez pacjenta miejscu. Zabieg odbywa się przy użyciu kaniuli, specjalnej igły, za pomocą której po iniekcji preparatu zawierającego kwas hialuronowy, ostrzykiwane miejsce nabiera objętości. Jedynym skutkiem ubocznym zabiegu są powstałe mikronacięcia, które z czasem zagoją się i przestaną być widoczne. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Po jego wykonaniu pacjent może powrócić do codziennych aktywności.  

Zalety wypełniacza Marcolane

Wśród największych zalet preparatu powstałego na bazie kwasu hialuronowego wymienia się długi czas utrzymywania się preparatu w organizmie, możliwość wielokrotnej korekty efektów zabiegu i brak konieczności hospitalizacji pacjenta. Marcolane to procedura bezpieczna, a jej efekty są widoczne bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Efekty utrzymują się przez czas od 12 do 24 miesięcy. Przez kilka tygodni po wykonanym zabiegu zaleca się masowanie penisa, zakładanie obcisłej bielizny i wstrzemięźliwość od kontaktów seksualnych. Ważne jest również, aby po roku od przeprowadzonego zabiegu pojawić się na wizycie kontrolnej. Więcej informacji na temat zabiegu znajduje się pod adresem: http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/ zabiegi/chirurgia-plastyczna/botuliny-wypelniacze-nici/plastyka-meskich-narzadow-plciowych.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.