Jak pozbyć się suchości pochwy z pomocą kwasu hialuronowego?

0 243

Suchość pochwy oraz częściowy lub też całkowity zanik warg sromowych większych, to problem, który dotyka wiele kobiet. Często wiążą się z nim nieprzyjemne dolegliwości, takie jak, bolesne otarcia, które skutecznie mogą wyeliminować z uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Dzieje się tak dlatego, że zbyt małe wargi sromowe większe niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze, przez co dochodzi do urazów mechanicznych. Na szczęście jednak ginekologia estetyczna zna rozwiązanie dla tego typu problemów – zastosowanie kwasu hialuronowego skutecznie zniweluje przykre dolegliwości i pozwoli kobiecie wrócić do ulubionych zajęć bez ryzyka otarć.

Suchość pochwy

Suchość pochwy to zbyt małe nawilżenie pochwy oraz sromu, czyli niewystarczająca ilość naturalnie produkowanego przez organizm kobiety śluzu. Śluz ten odpowiedzialny jest za ochronę przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych oraz za to, by kobieta mogła odbywać stosunki seksualne. Niedostateczne nawilżenie okolic intymnych skutkować może powstawaniem nieprzyjemnych otarć oraz infekcji. O suchości pochwy można mówić w momencie, gdy codzienne funkcjonowanie oraz stosunki sprawiają ból i dyskomfort.

Po czym poznać, że występuje problem z suchością pochwy?

 • swędzenie oraz pieczenie odczuwalne w okolicy sromu i pochwy
 • odczuwanie bólu podczas stosunku
 • kłucie i pieczenie odczuwane podczas chodzenia
 • uczucie ucisku i pulsowania w pochwie
 • żółte lub żółtozielone upławy

Suchość pochwy – przyczyny:

 • wahania poziomu estrogenów – w trakcie menopauzy ich poziom spada, więc istnieje większe ryzyko wystąpienia suchości pochwy
 • ciąża oraz okres połogu
 • infekcja intymna grzybicza lub bateryjna

Zanik warg sromowych

Pogłębiać nieprzyjemne dolegliwości może także częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych. Powodem wystąpienia takiego stanu rzeczy mogą być uwarunkowania genetyczne albo zanik podściółki tłuszczowej, naturalnie występującej w wargach sromowych w wieku pomenopauzalnym. Wargi sromowe większe nie chronią wtedy dostatecznie mniejszych, co prowadzić może do nieprzyjemnych otarć i innych dolegliwości, utrudniających codziennie funkcjonowanie.

Ginekologia estetyczna – rozwiązanie problemów intymnych

Nowoczesna medycyna estetyczna zna skuteczne rozwiązania problemów intymnych. W przypadku suchości pochwy oraz zaniku warg sromowych stosuje się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Preparaty takie są bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę podskórną warg sromowych preparatu na bazie tego kwasu, który wykazuje działanie silnie wiążące wodę. W rezultacie przywrócone zostaje odpowiednie nawilżenie i objętość warg sromowych.

Eksperci ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej wskazują następujące rezultaty zabiegu:

 • złagodzenie objawów związanych z suchością pochwy oraz zanikiem warg sromowych
 • zniwelowanie zmian anatomicznych w obrębie pochwy i sromu
 • rewitalizacja warg sromowych i odtworzenie ich w sposób estetyczny, wypełnienie oraz wymodelowanie okolic intymnych
 • wzmocnienie oraz przywrócenie odpowiedniego nawilżenia skórze
 • ujędrnienie i wzmocnienie elastyczności skóry
 • efekt pojawia się od razu po zabiegu i utrzymuje się kilka lat

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to bezpieczne rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z nieprzyjemnymi dolegliwościami wynikającymi z zaniku warg sromowych czy z powodu suchości pochwy. W Warszawie mezoterapię intymną kwasem hialuronowym przeprowadzają specjaliści ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.