Garnier popielaty blond: kilka porad na temat farbowania włosów na popielaty blond

0 298

Popielaty blond to jeden z popularniejszych odcieni blondu, na jaki decydują się kobiety. Co ciekawe, coraz częściej można zauważyć go nie tylko u naturalnych blondynek czy szatynek, lecz także brunetek! Bardzo często jednak okazuje się, że nie zawsze potrafimy samodzielnie dopasować odcienie blondu do pozostałych elementów naszej urody, a także przeprowadzić koloryzację w taki sposób, aby otrzymać optymalne rezultaty. Przedstawiamy zatem kilka cennych porad na temat farbowania włosów na popielaty blond produktami Garnier!

Dla kogo Garnier popielaty blond?

Zanim zdecydujesz się na farbowanie włosów na popielaty blond, np. Garnier Color Naturals 111, upewnij się, że jest to kolor, który będzie idealnie komponował się z pozostałymi elementami twojej urody – brwiami, oczami czy też tonacją skóry. Popielaty blond to zimny kolor włosów, który zdecydowanie nie sprawdzi się przy śniadej karnacji i ciepłych, brązowych oczach. To kolor, który jest przeznaczony przede wszystkim dla pań z jasną, porcelanową cerą (może ona przybierać różowawy lub niebieskawy kolor), a także szarych, niebieskich czy piwnych oczach. Farba popielaty blond bardzo kłóci się również opalenizną, dlatego lepiej unikać jej latem lub też przy bardzo częstym korzystaniu z solarium.

Popielate włosyfarbowanie włosów w domu

Warto zaznaczyć, że farbowanie włosów na popielaty blond nie należy do najłatwiejszych zadań – źle dobrana farba do włosów lub nieprawidłowo przeprowadzony zabieg koloryzacji może spowodować, że nie uzyskamy zadowalających efektów, a dodatkowo na naszych włosach pojawią się niechciane, kolorowe refleksy! Dlatego też na samodzielną aplikację farby do włosów popielaty blond decydujmy się wyłącznie wtedy, gdy nasz aktualny kolor włosów jest maksymalnie o 1-2 tony jaśniejszy lub ciemniejszy od koloru, który chcemy uzyskać. W innym przypadku nie możemy mieć pewności, co do otrzymanego efektu. W przypadku chęci zmiany bardzo ciemnych włosów na popielaty blond, niezbędne będzie wykonanie zabiegu dekoloryzacji lub rozjaśniania włosów. Oczywiście, możemy je również wykonać w domu, ale nieumiejętne obchodzenie się z produktami rozjaśniającymi może w bardzo łatwy sposób doprowadzić do zniszczenia kosmyków. Podczas przyciemniania lub rozjaśniania włosów w warunkach domowych, trzymajmy się zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu farby – szczególnie ważne jest równomiernie pokrycie kosmyków popielatą farbą do włosów, a także odpowiedni czas jej trzymania na włosach.  

Pielęgnacja popielatych włosów po koloryzacji

Jeżeli zależy nam na tym, by jak najdłużej utrzymać uzyskany w wyniku koloryzacji odcień włosów, pamiętajmy o prawidłowej pielęgnacji po koloryzacji. Do włosów popielaty blond najlepiej kupić specjalne kosmetyki, które będą chronić je przed niechcianymi refleksami, matowieniem czy przesuszeniem. Nie zapominajmy o tym, że farby do włosów blond, ze względu na zawartość substancji rozjaśniających, najbardziej niszczą i przesuszają kosmyki, dlatego nie należy zapominać o odpowiedniej dawce ich nawilżenia i odżywienia.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.