Eyeliner Maybelline – najskuteczniejszy sposób na podkreślenie oczu

0 281

Kleopatra, Audrey Hepburn czy Amy Winehouse, choć żyły w różnych epokach i pełniły inne role, było coś, co je łączyło. Elegancka, czarna kreska na górnej powiece. Ten element makijażu uchodzi za szczyt kobiecości i od lat kopiowany jest przez tysiące kobiet na całym świecie. W czasach starożytnych do jej wykonania wykorzystywano specjalną mieszankę pierwiastków (m.in. ołowiu, miedzi i antymonu), dzisiaj największą popularnością cieszą się produkowane przez markę Maybelline eyelinery.

Eyeliner a kredka do oczu

Kredka do oczu, zwana też konturówką, jest tak naprawdę eyelinerem w ołówku. Obecnie eyeliner to kosmetyk, dzięki któremu wykonać możemy na powiece cienką kreskę, podkreślającą naturalny kształt naszych oczu. Najczęściej stosowane są kosmetyki w kolorze czarnym lub szarym, jednak w drogeriach dostać można również kolorowe eyelinery.
Wyróżnić możemy pięć rodzajów tego kosmetyku:

 • w płynie,
 • we flamastrze,
 • w kamieniu,
 • w żelu,
 • z pędzelkiem.

O ile eyeliner służy do podkreślania oka delikatną linią, o tyle kredką jesteśmy w stanie korygować jego kształt. Kreski wykonane kredką mogą być znacznie grubsze niż te stworzone z pomocą eyelinera, a miękka, kremowa formuła pozwala na ich rozcieranie.

Jakie produkty znajdziemy w ofercie eyelinerów Maybelline?

Nowojorska marka Maybelline słynie ze swoich profesjonalnych kosmetyków do makijażu twarzy. Firma oferuje swoim użytkowniczkom wysokiej klasy produkty, oparte na wieloletnich badaniach.
Aby spełnić wymagania wszystkich kobiet, w ofercie eyelinerów Maybelline znajdziemy:

 • MASTER PRECISE CURVY.
  Innowacyjny produkt przeznaczony do tworzenia grubej i wyrazistej kreski. Dzięki sztywnej końcówce eyeliner pozwala na precyzyjne poprowadzenie produktu i stworzenie idealnego makijażu. Płynna formuła z dodatkiem węgla zapewnia łatwą aplikację i intensywny kolor.
 • MASTER INK.
  To nowoczesny produkt o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Dzięki Master Ink możliwe jest wykonanie dowolnej grubości kreski na oczach. Dodatkowo ten eyeliner dostępny jest w wersji z matowym i satynowym wykończeniem.
 • COLOSSAL KAJAL.
  Tusze z serii Colossal to jedne z najbardziej znanych produktów kosmetycznych marki Maybelline. Eyeliner jest produktem automatycznym o miękkiej formule. Wyprofilowana końcówka zapewnia pełną kontrolę nad grubością kreski.
 • MASTER GRAPHIC.
  Ostra, graficzna linia w odcieniu głębokiej czerni? Dzięki eyelinerowi o trójkątnej końcówce staje się to niezwykle proste!
 • MASTER PRECISE.
  Klasyczny i wyrazisty look w jednym produkcie dzięki precyzyjnemu aplikatorowi oraz intensywnym, czarnym pigmentom.
 • LASTING DRAMA GEL EYELINER.
  Jedyny w ofercie firmy eyeliner o żelowej formule z silnie skoncentrowanymi pigmentami. Dzięki precyzyjnemu aplikatorowi z łatwością stworzysz idealny makijaż!

Oprócz tego marka Maybelline oferuje również pięć wygodnych kredek do oczu.

W jaki sposób wykonać makijaż eyelinerem Maybelline?

Doświadczone osoby potrafią stworzyć piękną, równą kreskę za pomocą jednego pociągnięcia eyelinera. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym produktem, spróbuj namalować kreski na linii rzęs od połowy powieki do zewnętrznego kącika, a później od wewnętrznego kącika do środka oka. Możesz też wypróbować metodę ,,kropkową”: na całej długości powieki, przy samej linii rzęs wykonaj kilka pojedynczych kropek eyelinerem i połącz je jedną linią.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.