AccuSculpt, Infini lub botulina – skuteczny przeciwnik w walce z potliwością idiopatyczną

0 288

Nadpotliwość pach, stóp, dłoni i twarzy to uciążliwy problem osób szczególnie emocjonalnych, mało odpornych na sytuacje stresowe lub wysokie temperatury. Co zrobić w sytuacji, gdy komercyjnie dostępne antyperspiranty nie działają, a specjalistyczne preparaty blokujące nadmierne wydzielanie potu dają krótkotrwałe efekty? Odpowiedzią na to pytanie jest zabieg trwałego usuwania nadmiernego pocenia.

Usuwanie gruczołów potowych laserem AccuSculpt

Wykorzystywany do przeprowadzania lipolizy laser AccuSculpt to urządzenie pozwalające rozwiązać problem nadmiernej potliwości pach. Zabieg polega na usunięciu gruczołów potowych i trwa godzinę. Dzięki znieczuleniu miejscowemu nie jest to procedura szczególnie bolesna. Cena zabiegu z zastosowaniem lasera AccuSculpt oscyluje wokół 4000 zł.

Charakterystyka nowatorskiej metody Infini

Nowoczesny zabieg Infini polega na frakcyjnej koagulacji zmniejszenia lub likwidacji pocenia w obszarze pach. Jest to doskonała alternatywa dla drogiej, acz skutecznej botuliny. Metoda Infini niszczy gruczoły potowe w okolicy pach kilkuetapowo. Każdy kolejny zabieg eliminuje część gruczołów potowych, co sprawia, że pacjent obserwuje stopniowy spadek potliwości. Agata Gortat, kosmetolog z Kliniki Melitus zaznacza, że rezultat końcowy uzależniony jest od liczby przeprowadzonych zabiegów oraz od ilości gruczołów, co jest kwestią indywidualną każdego pacjenta. Klinika Melitus oferuje kurację uwzględniającą cztery zabiegi w odstępie miesiąca każdy. Wysoki poziom redukcji nadpotliwości sięgający 80 – 90% świadczy o dużej efektywności metody Infiniti. Trwający zaledwie 40 min zabieg wykonany techniką Infiniti dla uzyskania lepszych efektów powinien być powtarzany co 1 – 2 lata. Po usunięciu gruczołów potowych skóra jest delikatnie podrażniona i zwykle pojawia się obrzęk w leczonym miejscu. W okresie od kilku godzin do maksymalnie dwóch dni pacjentom towarzyszy pewien dyskomfort.  

Botoks – nie tylko do odmładzania skóry

Botulina, kojarzona do tej pory z usuwaniem zmarszczek, jest z powodzeniem stosowana w medycynie od 20 lat przy leczeniu nadpotliwości czy hyperhydrozy. Botoks jest poddawany iniekcji cienką igłą śródskórnie bądź pod skórę. Wstrzykiwanie jest bezbolesne, a rezultaty – długotrwałe.

Kto nie powinien decydować się na zabieg?

Kobiety w ciąży lub panie karmiące piersią, osoby przyjmujące leki uśmierzające ból oraz zbijające gorączkę, które zawierają rozrzedzający krew kwas acetylosalicylowy – zdecydowanie powinny unikać tego typu zabiegów. Środki zawierające substancje, które powodują rozrzedzenie krwi przyczyniają się do pojawienia się nieestetycznych siniaków po zabiegu. Specjaliści z Kliniki Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus odradzają usuwanie nadpotliwości osobom cierpiącym na zaburzenia układu wieńcowego i nerwowego lub przewlekłe choroby autoimmunologiczne, o czym więcej na stronie: http://klinikamelitus.pl/.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.